TPS73250DCQ
MFR.Part #
TPS73250DCQ
JLCPCB Part #
C2870360
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 250mA 30uVrms 40mV@(250mA) 5.5V 58dB@(100Hz) 5V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS