TPS727105YFFT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS727105YFFT
JLCPCB Part #
C2866461
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.05V 163mV@(250mA) 250mA 33.5uVrms 5.5V 7.9uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS