TPS281C30ARGWR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS281C30ARGWR
JLCPCB Part #
C22454384
Package
VQFN-20(5x5)
Description
-40℃~+125℃ 1 30mΩ 6A 6V~36V High Side Switch Short-Circuit Protection(SCP)、Overcurrent Protection(OCP)、Over Temperature Protection VQFN-20(5x5) Power Distribution Switches ROHS