TPS272C45ARHFR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS272C45ARHFR
JLCPCB Part #
C3219944
Package
VQFN-24(4x5)
Description
-40℃~+125℃ 2 45mΩ 4A 6V~36V Active High High Side Switch Short-Circuit Protection(SCP)、Overcurrent Protection(OCP)、Over Temperature Protection VQFN-24(4x5) Power Distribution Switches ROHS