TLV702475DBVT
MFR.Part #
TLV702475DBVT
JLCPCB Part #
C2877833
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 300mA 375mV@(300mA) 4.75V 48uVrms 5.5V 55uA 68dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS