TLV27L2CDGK
MFR.Part #
TLV27L2CDGK
JLCPCB Part #
C1347911
Package
VSSOP-8
Description
-8V~-1.35V、1.35V~8V 0℃~+70℃ 1.1uV/℃ 100V/ms 160kHz 16V 2 2.7V~16V 400uA 5mV 60pA 60pA 7uA 86dB 89nV/√Hz@1kHz Rail-to-rail output VSSOP-8 Operational Amplifier ROHS