TL751L12CDR
MFR.Part #
TL751L12CDR
JLCPCB Part #
C2860195
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 150mA 26V 500uA 50dB@(120Hz) 600mV@(150mA) 700uV Fixed Over Current Protection、Over Voltage Protection、Thermal Shutdown Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS