TL750L10CLP
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TL750L10CLP
JLCPCB Part #
C2877239
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 10V 150mA 26V 2mA 600mV@(150mA) 65dB@(120Hz) 700uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS