TL1963A-15DCYT
MFR.Part #
TL1963A-15DCYT
JLCPCB Part #
C2866785
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.5V 1mA 20V 340mV@(1.5A) 40uVrms 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS