SNJ54F374J
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SNJ54F374J
JLCPCB Part #
C3754586
Package
CDIP-20
Description
-55℃~+125℃ 1 2.5ns 20mA 2ns 3mA 4.5V~5.5V 54F Series 6.1ns@5V,50pF 60MHz 8 D-Type Rising Edge Tri-State CDIP-20 Flip Flops ROHS