SN74LVCH16540ADL
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74LVCH16540ADL
JLCPCB Part #
C1548295
Package
SSOP-48-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 1ns@3.3V,50pF 2 20uA 24mA 24mA 74LVCH 8 Tri-State SSOP-48-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS