SN74F74D
MFR.Part #
SN74F74D
JLCPCB Part #
C1523197
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1 145MHz 16mA 1mA 2 20mA 4.5V~5.5V 5.8ns@5V,50pF 74F Series Complementary D-Type Rising Edge Set and Reset SOIC-14 Flip Flops ROHS