SN74F27D
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74F27D
JLCPCB Part #
C2871983
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1mA 20mA 2V 3 4.5V~5.5V 5ns@5V,50pF 74F Series 800mV NOR Gate SOIC-14 Logic Gates ROHS