SN74F244DWR
MFR.Part #
SN74F244DWR
JLCPCB Part #
C2675825
Package
SOIC-20-300mil
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 4 4.5V~5.5V 5.2ns@5V,50pF 64mA 74F Tri-State Unidirectional SOIC-20-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS