SN74F244DBR
MFR.Part #
SN74F244DBR
JLCPCB Part #
C543080
Package
SSOP-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Output enable Tri-State SSOP-20-208mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS