SN74F175DR
MFR.Part #
SN74F175DR
JLCPCB Part #
C2867730
Package
SOIC-16
Description
0℃~+70℃ 1 140MHz 1mA 20mA 34mA 4 4.5V~5.5V 74F Series Complementary D-Type Reset Rising Edge SOIC-16 Flip Flops ROHS