SN74F125NSR
MFR.Part #
SN74F125NSR
JLCPCB Part #
C2675792
Package
SOP-14-208mil
Description
0℃~+70℃ 15mA 35mA 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State Unidirectional SOP-14-208mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS