SN74ACT240DW
MFR.Part #
SN74ACT240DW
JLCPCB Part #
C1548186
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 4 4.5V~5.5V 40uA 74ACT 8.5ns@5V Tri-State SOIC-20-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS