SN65HVD55DR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN65HVD55DR
JLCPCB Part #
C2865813
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+85℃ 1 1 1Mbps 256 4.5V~5.5V Transceiver ±16kV SOIC-14 RS-485 / RS-422 ICs ROHS