RFP12N06RLE
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
RFP12N06RLE
JLCPCB Part #
C3290229
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 12A 135mΩ@5V 2V 40W 40nC@10V 60V N-Channel TO-220 MOSFETs