RFG45N06LE
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
RFG45N06LE
JLCPCB Part #
C3290649
Package
TO-247
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 135nC@10V 142W 2.15nF 240pF 28mΩ@5V 2V 45A 60V 640pF N-Channel TO-247 MOSFETs