RFB18N10CS
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
RFB18N10CS
JLCPCB Part #
C3290506
Package
TO-220AB-5
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 100mΩ@10V 18A 20nC@10V 4V 79W N-Channel TO-220AB-5 MOSFETs