REG104GA-2.5
MFR.Part #
REG104GA-2.5
JLCPCB Part #
C2871097
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 15V 1A 2.5V 33uVrms 400mV@(1A) 65dB@(120Hz) 700uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS