REG103GA-2.7
MFR.Part #
REG103GA-2.7
JLCPCB Part #
C3747928
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 15V 1mA 2.7V 230mV@(500mA) 33uVrms 500mA 65dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS