REG102NA-A/250
MFR.Part #
REG102NA-A/250
JLCPCB Part #
C206218
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 2.5V~5.5V 250mA 270mV@(250mA) 28uVrms 600uA 65dB@(120Hz) Adjustable Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS