REG102GA-2.5
MFR.Part #
REG102GA-2.5
JLCPCB Part #
C2869586
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 10V 150mV@(250mA) 2.5V 250mA 28uVrms 600uA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS