REG101UA-5
MFR.Part #
REG101UA-5
JLCPCB Part #
C2872507
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 100mA 100mV@(100mA) 10V 23uVrms 500uA 5V 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS