REG101NA-A/250
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
REG101NA-A/250
JLCPCB Part #
C2863839
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 10V 2.5V~5.5V 23uVrms 500uA 60mV@(100mA) 65dB@(120Hz) Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS