PTD08A015WAD
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
PTD08A015WAD
JLCPCB Part #
C2861934
Package
DIP-12
Description
-40℃~+85℃ 1 15A 20mVp-p 350kHz 4.75V~14V 5000uF 700mV~3.6V 96% Buck Overheat protection、Over Current Protection DIP-12 DC-DC Power Modules ROHS