MSP430FR2422IPW16
MFR.Part #
MSP430FR2422IPW16
JLCPCB Part #
C1340009
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+85℃ 10bit 11 16 Bit 16MHz 2KB 2V~3.6V 7.5KB Built-in FRAM MSP430 CPU16 TSSOP-16 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS