MC79L12CD
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
MC79L12CD
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 12V 27V 42dB@(120Hz) 50uV 6.5mA Fixed Negative Over Temperature Protection、Short Circuit Protection - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators