LP5910-1.1YKAR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5910-1.1YKAR
JLCPCB Part #
C2870541
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V 12uA 12uVrms 200mV@(300mA) 3.3V 300mA 75dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS