LP5910-1.1BYKAR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5910-1.1BYKAR
JLCPCB Part #
C3745576
Package
DSBGA-4(0.7x0.7)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V 12uA 12uVrms 3.3V 300mA 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Short Circuit Protection Positive DSBGA-4(0.7x0.7) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS