LP5907A28YKMR
MFR.Part #
LP5907A28YKMR
JLCPCB Part #
C2860453
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12uA 2.8V 200mV@(250mA) 250mA 5.5V 6.5uVrms 82dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS