LP3981IMM-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3981IMM-3.3
JLCPCB Part #
C3746708
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 120uA 200mV@(300mA) 3.3V 300mA 6V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive VSSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS