LP38859SX-1.2
MFR.Part #
LP38859SX-1.2
JLCPCB Part #
C3752491
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 3A 450mV@(3A) 5.5V 8.5mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS