LP38843SX-1.2
MFR.Part #
LP38843SX-1.2
JLCPCB Part #
C3749895
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 30uA 3A 5.5V 500mV@(3A) 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators