LP3874ES-3.3
MFR.Part #
LP3874ES-3.3
JLCPCB Part #
C139314
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 3.3V 350mV@(800mA) 73dB@(120Hz) 7V 800mA 9mA Fixed Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators