LP38691DT-3.3
MFR.Part #
LP38691DT-3.3
JLCPCB Part #
C45891
Package
TO-252
Description
1 10V 3.3V 500mA 550mV@(500mA) 55dB@(120Hz) Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection、Automotive Qualification、Under Voltage Lockout (UVLO)、Auto Discharge Function Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS