LP38691DT-1.8
MFR.Part #
LP38691DT-1.8
JLCPCB Part #
C3751589
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100uA 10V 500mA 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection、Surge Protection、Automotive Qualification、Under Voltage Lockout (UVLO) Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators