LP3856ES-3.3
MFR.Part #
LP3856ES-3.3
JLCPCB Part #
C3748456
Description
-40℃~+125℃ 1 3.3V 3A 4mA 600mV@(3A) 7V Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS