LP2985IM5-1.8
MFR.Part #
LP2985IM5-1.8
JLCPCB Part #
C3747946
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 150mA 16V 45dB@(1kHz) 580mV@(150mA) 95uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators