LP2985IM5-1.5
MFR.Part #
LP2985IM5-1.5
JLCPCB Part #
C3751421
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 150mA 16V 170uA 30uVrms 350mV@(150mA) 45dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators