LP2985IBPX-3.6
MFR.Part #
LP2985IBPX-3.6
JLCPCB Part #
C3751116
Package
uSMD-5(0.9x1.1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 3.6V 30uVrms 350mV@(150mA) 45dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive uSMD-5(0.9x1.1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators