LP2985AIM5-5.3
MFR.Part #
LP2985AIM5-5.3
JLCPCB Part #
C3752911
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 16V 45dB@(1kHz) 5.3V 580mV@(150mA) 95uA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators