LP2985-29DBVR
MFR.Part #
LP2985-29DBVR
JLCPCB Part #
C2870549
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 2.9V 254mV@(150mA) 30uVrms 71uA 78dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS