LP2985-18DBVR
MFR.Part #
LP2985-18DBVR
JLCPCB Part #
C95415
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 150mA 16V 30uVrms 45dB@(1kHz) 575mV@(150mA) 850uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS