LP2981IM5-2.9
MFR.Part #
LP2981IM5-2.9
JLCPCB Part #
C3744301
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 160uVrms 16V 2.9V 250mV@(100mA) 63dB@(1kHz) 800uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators