LP2981IM5-2.5
MFR.Part #
LP2981IM5-2.5
JLCPCB Part #
C3747364
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 100mA 16V 2.5V 370mV@(100mA) 63dB@(1kHz) 95uA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS