LP2951-33D
MFR.Part #
LP2951-33D
JLCPCB Part #
C2871315
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.235V~30V、3.3V 100mA 140uA 30V 430uVrms 450mV@(100mA) Fixed、Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS